Městský obvod pořídíl užitkové vozidlo Multicar M27 pro činnosti spojené s prací VPP při údržbě zeleně a při zajištění čistoty v zeleni

Městský obvod Ústí nad Labem - město pořídil v souladu s investičním plánem rozpočtu nové užitkové vozidlo pro zajištění povinností vyplývajících ze Statutu města Ústí nad Labem. Jedná se o vozidlo Multicar M27 Carrier 4x4, které ve vozovém parku nahradí vozidlo Multicar pořízené v roce 1997 – to již pro svůj velmi špatný technický stav nemůže být využíváno.

Tento typ vozu - silné universální transportní vozidlo s třístranným sklápěčem a s velkou přepravní kapacitou (vysoké užitečné zatížení je až 2,9t) - je pro MO nepostradatelný právě vzhledem ke svým parametrům a jízdním vlastnostem. Vozidlo potřebujeme pro činnosti spojené s prací veřejně prospěšných pracovníků při údržbě zeleně a při zajištění čistoty v zeleni.  Je to menší vozidlo, ale terénní, a jelikož máme v našem obvodu velké zastoupení ploch v okrajových částech (Vaňov, Hostovice, Božtěšice, Skorotice, Strážky, Bánov aj.) a velké zastoupení ploch v členitém terénu,je jediné, které lze v těchto lokalitách použít. Právě v těchto částech města se tvoří i velké množství skládek (kvůli nepřehlednému terénu) a tyto je nutné uklízet - každý rok vysbírají pracovníci veřejně prospěšných prací kolem 150 - 180 t odpadu. Zároveň zajišťujeme údržbu zeleně na bývalých zahradách, které nejsou právě pronajaté a které se nacházejí v nepřístupném terénu (např. celý Konvalinkový Vrch, Střížovický vrch apod.), a i zde je využíváno právě vozidlo Multicar.

Vozidlo Multicar M27 dodala pražská firma Minam servis a. s., jejíž nabídka v poptávkovém řízení v souladu se zadávacími podmínkami se stala vítěznou. V poptávkovém řízení na pořízení nového vozidla bylo osloveno 11 firem. Jeho pořizovací cena včetně přidaného vybavení např. magnetický maják, úprava bočnic valníku, tažné zařízení a další úpravy, byla včetně DPH 2.286.900,- Kč. Pevně věříme, že ačkoliv je vozidlo vybaveno pouze jednokabinou, bude sloužit občanům obvodu minimálně stejně tak dobře a tak dlouho jako jeho předchůdce.