Participace občanů na rozpočtu 2018 – výzva k podávání návrhů

Výzvy k podávání návrhů se přijímají do 31.3.2018.

Městský obvod Ústí nad Labem – město schválil v rozpočtu na rok 2018 částku 500 000 Kč na tzv. participaci občanů. Jedná se o druhý ročník, jehož cílem je umožnit obyvatelům obvodu podílet se na investování veřejných peněz a zapojit se do utváření veřejného prostoru.

Jak to funguje?

Pokud máte nápad, jak zlepšit veřejný prostor ve svém okolí, dejte nám do 31. března 2018 vědět. Návrh můžete poslat poštou, e-mailem na adresu epodatelna@ul-mesto.cz nebo nám ho předat osobně na podatelnu úřadu (k dispozici jsme Vám v úředních hodinách na adrese ÚMO ÚL – město, Velká Hradební 8A, Ústí nad Labem – 1. patro, vchod z atria magistrátu).

Využít můžete i speciálního formuláře pro podání návrhu, ke stažení zde: PDF  DOCX

Co má být obsahem návrhu?

Návrh se může týkat jakéhokoliv drobného vylepšení veřejného prostoru ve Vašem okolí. Stojan na kolo, lavička, okrasný květináč, šachový stolek, nový herní prvek na dětské hřiště…fantazii se meze nekladou! Všechny návrhy posoudíme a budou-li realizovatelné, zařadíme je do užšího výběru.

Kdo se můžete zapojit?

Návrh na realizaci může podat kterákoliv fyzická osoba bez ohledu na její věk a vztah k Obvodu.

Kdo rozhodne, které návrhy budou realizovány?

O realizaci rozhoduje zastupitelstvo Obvodu na základě doporučení Komise pro POR tak, aby návrhy mohly být realizovány do konce roku 2018.