Otevření dětského hřiště v ulici Baráčnická po kompletní obměně herních prvků

3.11.2023
Radnice Městského obvodu ÚL – město pokračuje neustále v obnově dětských hřišť na svém území. Tentokrát byla dokončena kompletní obměna dětského hřiště v ulici Baráčnická, které bylo vybudováno v roce 2006.

Radnice Městského obvodu ÚL – město pokračuje  neustále v obnově dětských hřišť na svém území. Tentokrát byla dokončena kompletní obměna dětského hřiště v ulici Baráčnická, které bylo vybudováno v roce 2006. Rekonstrukci realizovala firma  hřiště.cz, s. r. o. se sídlem v Brně.

Instalace nových prvků, včetně přípravných prací, stála 1.027.253,50 Kč. Demontáž starých nevyhovujících prvků a mobiliáře provedla firma Tomáš Vacín za 101.065,25 Kč.

Teplé podzimní počasí stále láká děti k hraní venku, čehož jsme využili, a hřiště dětem předali.  K slavnostnímu  otevření  jsme  pozvali ty nejpovolanější, a to  děti z Mateřské školy ve Vinařské ulici. Děti již z dálky nadšeně komentovaly nové herní prvky a nemohly se dočkat, až vběhnou dovnitř. Proto se s nimi pan starosta Ing. Tomáš Kirbs jen krátce přivítal, a poté, co malá Kristýnka slavnostně za mohutné podpory všech ostatních přestřihla pásku, hřiště už bylo jejich. Všechny dětské prvky byly hned obsazeny a na houpačky se stála fronta.
Nadšení a spokojenost dětí je pro nás tou největší odměnou.

Věříme, že toto nové hřiště nabídne další kvalitní a především bezpečný prostor pro zdravé trávení volného času našich dětí.